Portfel kryptowalut

Świat oszalał na punkcie kryptowalut. Baza miejsc, w których możemy dokonać transakcji za pomocą wirtualnej waluty, stale się powiększa. Ze względu na naturę cyfrowego pieniądza potrzebne było miejsce, w którym będziemy mogli bezpiecznie przechowywać klucz, który daje nam do niego dostęp. W tym celu powstały tzw. portfele kryptowalut. W dużym uproszczeniu portfel kryptowalutowy to miejsce, w którym przechowywane są nasze klucze prywatne. Wspomniane klucze to skomplikowane losowe ciągi cyfr i znaków o długości uniemożliwiającej ich zapamiętanie. Jednak z definicji klucz służy do otwarcia np. drzwi, więc po co nam on w portfelu? Wynika to ze wspomnianej we wstępie natury kryptowalut. Sama cyfrowa moneta znajduje się w sieci cały czas, nie ma możliwości “zabrania jej” i schowania pod materacem. Taki pieniądz może mieć jednak swojego właściciela, do którego przypisany jest właśnie klucz prywatny, który trzymamy w portfelu. I to właśnie on umożliwia nam skorzystanie z przypisanej do niego kryptowaluty.

Jak kupić kryptowalutę?

Handel cyfrowymi walutami odbywa się niezwykle dynamicznie, a jest to związane z ich niestabilnymi wartościami rynkowymi. Jednego dnia bitcoin może być wart 35 tysięcy USD, by następnego dnia spaść o całe 5 tysięcy. To kolosalna różnica, jednak w tym przypadku całkowicie możliwa. Samo kupno kryptowaluty jest możliwe na kilka sposobów. Pierwszym i najpopularniejszym z nich jest giełda. Aby dokonać zakupu w tym miejscu, trzeba zarejestrować się (najlepiej na giełdzie znajdującej się w swoim państwie) i wyszukać osobę z tego samego miejsca, która chce ową walutę sprzedać. Kolejną opcją jest kantor kryptowalut. Tutaj także musimy się zarejestrować, jednak sam proces kupna jest dużo prostszy niż w przypadku giełdy. Jeszcze innym sposobem są natomiast automaty walutowe, które można znaleźć np. w centrach handlowych. Mając założony portfel, możemy w takim automacie zamienić realną gotówkę na cyfrowe monety w kilka chwil. Każda ze wspomnianych metod ma swoje wady i zalety, jednak najbezpieczniejszą i najlepszą z nich jest pierwsza z wymienionych, czyli nabycie kryptowaluty na giełdzie.

Bezpieczny portfel kryptowalut - jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Wiele osób wchodząc do świata kryptowalut zadaje sobie pytanie: “czy to jest w ogóle bezpieczne?” Odpowiedź brzmi - jak najbardziej, pod warunkiem, że najpierw sami o to bezpieczeństwo zadbamy. Wspomniany wyżej portfel kryptowalut to właśnie sposób na skuteczne zabezpieczenie swojego cyfrowego majątku. Wybór odpowiedniego portfela powinien zależeć od tego, na jaki poziom ochrony chcemy się zdecydować. Bardzo dobre zabezpieczenia zapewnia serwis Impily, który jest jednocześnie popularnym kantorem kryptowalutowym.
Sprawdź kantor impily